سریع ترین خودرو های جهان

عرض سلام خدمت شما با مقاله سریع ترین خودرو های جهان در خدمت شما هستیم. در هر زمان عاشقان سرعت و شتاب، به دنبال پر سرعت ترین ماشین دنیا هستند. من نیز یکی از عاشقان سرعت بوده و در این قسمت شما را با سریع ترین ماشین های جهان، آشنا خواهیم کرد.

با 10 خودرو سریع جهان آشنا شوید!

10 خودرو سریع جهان تا سال 2021

همانطور که گفت شد، در این بخش با سریع ترین خودرو های جهان، آشنا خواهید شد و در نهایت به سریع ترین خودرو جهان خواهیم رسید! 10 خودرو سریع جهان عبارتند از :

  1. خودرو اس اس سی توآتارا (SSC Tuatara)
  2. کوئینک زگ جسکو اَبزولوت (Koenigsegg Jesko Absolut)
  3. بوگاتی بولاید (Bugatti Bolide)
  4. بوگاتی شیرون سوپر اسپرت +300 (Bugatti chiron Super sport +300)
  5. هنسی ونوم اف 5 (Hennessey Venom F5)
  6. کوئینک زگ آگرا آر اس (Koenigsegg Agera RS)
  7. هنسی ونوم جی تی (Hennsessey Venom GT)
  8. زینگر 21 سی (Czinger 21C)
  9. بوگاتی ویرون سوپر اسپرت (Buagatti Veyron Super sport)
  10. بوگاتی شیرون اسپرت (Bugatii chiron Sport)

خودرو «بوگاتی شیرون اسپرت» (Bugatii chiron Sport)، با حداکثر سرعت سرعت 420 کیلومتر بر ساعت در میان سریع ترین خودرو های جهان؛ جایگاه دهمین خودرو سریع جهان را به خود اختصاص داده است. صفر تا صد این خودرو تنها 2.5 ثانیه است.

این خودرو دارای موتور هشت لیتری با قدرت 1500 اسب بخار بوده و در بدنه آن کربن بکار رفته است. قیمت این خودرو 3 میلیون دلار بوده و به قیمت پول ایران، چیزی حدود 72 تریلیون تومان قیمت دارد. (با دلار 24 هزار تومان)

دهمین خودرو پرسرعت جهان
بوگاتی شیرون اسپرت در جاده
تصویر عقب خودرو بوگاتی شیرون اسپرت

خودرو «بوگاتی ویرون اسپرت»، با حداکثر سرعت 431 کیلومتر بر ساعت در میان سریع ترین خودرو های جهان؛ نهمین خودرو سریع جهان هست. صفر تا صد این خودرو تنها 2.4 ثانیه است.

 قدرت موتور این خودرو 1201 اسب بخار می باشد. قیمت این خودرو 4.5 میلیون دلار بوده و به قیمت پول ایران، چیزی حدود 108 میلیارد تومان قیمت دارد. 

بوگاتی ویرون سوپر اسپرت نهمین خودرو سریع در دنیا
بوگاتی ویرون سوپر اسپرت نهمین خودرو سریع در دنیا

خودرو «زینگر 21سی» (Czinger 21C)، با حداکثر سرعت 431 کیلومتر بر ساعت درمیان سریع ترین خودرو های جهان؛ در جایگاه هشتمین خودرو سریع جهان ایستاده است. صفر تا صد این خودرو تنها 1.9 ثانیه و صفر تا 300 آن 15 ثانیه است! 

موتور این خودرو V شکل بوده و 1250 اسب بخار؛ قدرت آن می باشد. قیمت این خودرو 1.7 میلیون دلار بوده و به قیمت پول ایران، چیزی حدود 40 میلیارد تومان قیمت دارد. 

خودرو زینگر 21سی؛ نهمین خودرو سریع در دنیا
خودرو زینگر 21سی؛ نهمین خودرو سریع در دنیا

خودرو «هنسی ونوم جی تی» (Hennsessey Venom GT)، با حداکثر سرعت 435.31 کیلومتر بر ساعت در میان سریع ترین خودرو های جهان؛ جایگاه هفتمین خودرو سریع جهان را به خود اختصاص داده است. صفر تا 300 این خودرو تنها 13 ثانیه است! 

موتور 7 لیتری این خودرو، V شکل بوده و 1244 اسب بخار نیز قدرت آن می باشد. قیمت این خودرو 1.25 میلیون دلار بوده و به قیمت پول ایران، چیزی حدود 28 میلیارد تومان قیمت دارد. 

تعداد ساخته شده این خودرو پرسرعت، تنها 3 عدد بوده است.

تصویر هنسی ونوم جی تی؛ هفتمین خودرو سریع جهان
تصویر هنسی ونوم جی تی؛ هفتمین خودرو سریع جهان

خودرو «کوئینک زگ آگرا آر اس» (Koenigsegg Agera RS)، با حداکثر سرعت 458 کیلومتر بر ساعت در میان سریع ترین خودرو های جهان؛ جایگاه ششمین خودرو سریع جهان را کسب کرده است. صفر تا 400 این خودرو تنها 36 ثانیه است!

موتور 5 لیتری این خودرو، V شکل بوده و 1360 اسب بخار نیز قدرت آن می باشد. قیمت این خودرو 2.5 میلیون دلار قیمت این خودروست.

لازم به ذکر است تنها 25 عدد از این خودرو پر سرعت برای سراسر جهان ساخته شده است.

تصویر کوئینک زگ آگرا آر اس؛ ششمین خودرو سریع جهان
تصویر کوئینک زگ آگرا آر اس؛ ششمین خودرو سریع جهان

خودرو «هنسی ونوم اف 5» (Hennessey Venom F5)، با حداکثر سرعت 484 کیلومتر بر ساعت در میان سریع ترین خودرو های جهان؛ در جایگاه پنجمین خودرو سریع جهان قرار دارد. 

گنجایش موتور 7.4 لیتر، شکل موتور این خودرو V شکل بوده و 1817 اسب بخار نیز قدرت آن می باشد. قیمت این خودرو 1.6 میلیون دلار بوده و با پول ایران؛ 38 میلیارد تومان باید برای خرید این خودرو پرداخت کنیم.

تنها 24 عدد از این خودرو پر سرعت برای سراسر جهان ساخته شده است.

تصویر هنسی ونوم اف 5؛ پنجمین خودرو سریع جهان
تصویر هنسی ونوم اف 5؛ پنجمین خودرو سریع جهان

خودرو «بوگاتی شیرون سوپر اسپرت +300» (Bugatti chiron Super sport +300)، با حداکثر سرعت 490 کیلومتر بر ساعت در میان سریع ترین خودرو های جهان؛ در جایگاه چهارمین خودرو سریع جهان قرار دارد. 

گنجایش موتور 8 لیتر، شکل موتور این خودرو W شکل بوده و 1578 اسب بخار نیز قدرت آن می باشد. قیمت این خودرو 3.9 میلیون دلار بوده و در واقع 93 میلیارد تومان قیمت این خودروست.

تنها 30 عدد از این خودرو پر سرعت برای سراسر جهان ساخته شده است.

تصویر بوگاتی شیرون سوپر اسپرت +300؛ چهارمین خودرو سریع جهان
تصویر هنسی ونوم جی تی؛ چهارمین خودرو سریع جهان

خودرو «بوگاتی بولاید» (Bugatti Bolide)، با حداکثر سرعت 500 کیلومتر بر ساعت در میان خودرو های سریع جهان؛ جایگاه سومین خودرو سریع جهان را کسب کرده است. این خودرو علاوه بر اینکه جزو پر سرعت ترین ماشین های دنیاست از نظر شتاب نیز، عملکرد خیره کننده ای دارد. صفر تا صد 2.17 ثانیه ای و صفر تا سیصد 7.37 ثانیه ای دارد. تنها در 33 ثانیه به حداکثر سرعت خود، یعنی 500 کیلومتر بر ساعت میرسد.

گنجایش موتور 8 لیتر، شکل موتور این خودرو W شکل بوده و 1825 اسب بخار نیز قدرت آن می باشد. جالب است بدانید که وزن این خودرو به شکل باور نکردنی تنها 1240 کیلو گرم است.

قیمت این خودرو 3 میلیون دلار بوده و به قیمت پول ایران، چیزی حدود 72 میلیارد قیمت این جواهر است. 

تنها 30 عدد از این خودرو پر سرعت برای سراسر جهان ساخته شده است.

تصویر هنسی ونوم جی تی؛ سومین خودرو سریع جهان
تصویر هنسی ونوم جی تی؛ سومین خودرو سریع جهان

خودرو «کوئینک زگ جسکو اَبزولوت» (Koenigsegg Jesko Absolut)، با حداکثر سرعت 531 کیلومتر بر ساعت در میان خودرو های سریع جهان؛ در جایگاه دومین خودرو سریع جهان قرار دارد. 

گنجایش موتور 5 لیتر، شکل موتور این خودرو W شکل بوده و 1600 اسب بخار نیز قدرت آن می باشد. قیمت این خودرو 3.9 میلیون دلار بوده و در واقع 93 میلیارد تومان قیمت این خودروست.

تصویر هنسی ونوم جی تی؛ دومین خودرو سریع جهان
تصویر هنسی ونوم جی تی؛ دومین خودرو سریع جهان

سریع ترین خودرو در جهان؛ خودرو «اس اس سی توآتارا» (SSC Tuatara) است که با سرعت 532.93 کیلومتر بر ساعت، رکورد دار پر سرعت ترین ماشین دنیا را دارد.

گنجایش موتور 5.9 لیتر، شکل موتور این خودرو V شکل بوده و 1750 اسب بخار نیز قدرت آن می باشد.

رکورد دار سریع ترین ماشین دنیا، با قیمت 1.9 میلیون دلار عرضه شده است. 

تصویراس اس سی توآتارا؛ سریع ترین خودرو جهان
تصویراس اس سی توآتارا؛ سریع ترین خودرو جهان

نظرتان درباره این متن چه بود ؟ در قسمت پایین بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *