آموزش مشاهده مشخصات کامپیوتر

مشخصات کامپیوتر من چیست ؟ شاید این سوال ذهن شما را مشغول کرده بود! بله ! به آدرس درستی منتقل شده اید! امروز قصد داریم به شما آموزش نحوه دیدن مشخصات کامپیوتر با دو روش ” مشاهده مشخصات کامپیوتر با یک کلیک ” و “مشاهده بصورت قدیمی و دستی” را در ویندوز 10 و ویندوز 8 و همچنین ویندوز 7  را در یک آموزش کامل ،برای شما آموزش دهیم.

علاوه بر آن توضیحاتی به زبان ساده درباره قطعات کامپیوتر و جزعیات قطعات کامپیوتر به شما خواهیم داد. در این حد که بتوانید به قدرت سیستم خود آشنایی داشته باشید با ما همراه باشید!

نحوه مشاهده مشخصات کامپیوتر
چهار روش برای مشاهده مشخصات کامپیوتر

مشاهده مشخصات کامپیوتر با یک کلیک

مشاهده مشخصات کامپیوتر با یک کلیک ؟ مگه داریم ؟

سایت شوکو برای اولین بار برای آسان کردن و سریع کردن فرآیند ها و همچین برای کمک کردن به افرادی که آشنایی کمی با رایانه دارند؛ به ساخت ربات های انجام دهنده خودکار کار ها کرده است.

این ربات ها حجم زیر یک مگابایت دارند و برای انجام خودکار یک کار در رایانه ، توسط شوکو ساخته میشوند. شما میتوانید تنها با یک کلیک مشخصات کامپیوترتان را ببنیید ! ربات کار خود را بلد است!

طرز کار ربات مشاهده خودکار مشخصات کامپیوتر چگونه هست ؟

درواقع طرز کار پیچیده و خاصی ندارد. اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم : یک کلیک برای شروع کار ربات ساده.

شما طرز کار کنترل تلویزون را در نظر بگیرید. وقتی دکمه ای را فشار میدهید، مطابق دکمه ای که فشار داده اید، عملکردش را مشاهده خواهید کرد . مثلا اگر صدا را زیاد کنید صدای تلویزیون بالا تر خواهد رفت. و… 

طراحان تلویزیون درواقع فرکانس و نوع فرکانسی که از کنترل خارج میشود را به دستگاه تعریف کرده اند که با فشردن دکمه و دریافت فرکانس x کار y را انجام بدهد.

حال کار y ممکن است چند کار باشد و…

در ربات های شوکو که طراحی میشوند یک فایل با حجم بسیار پایین ، فرآیندی که برای مشاهده مشخصات کامپیوتر لازم دارید را طی میکند و شروع این هم با یک کلیک انجام میگیرد.

به ربات مشاهده مشخصات کامپیوتر با کلیک تعریف شده و وقتی کلیک کردید ، خودش میرود و به صورت هوشمند مشخصات کامپیوترتان را نمایش دهد!

چند نکته مهم :

قبل از دانلود، نکات زیر را بخوانید.

  • ابتدا از پوشه نرم افزارپیش نیاز؛ موتور اجرایی را نصب کنید. (فقط روی آن کلیک و Next بزنید)
  • بعد از نصب روی مشاهده مشخصات کامپیوتر کلیک کنید که مشخصاتتان را بصورت خودکار نمایش دهد.
  • زبان کامپیوتر قبل از کلیک کردن حتما انگلیسی باشد.
  • پس از کلیک کردن از تکان دادن موس و زدن دکمه ها کیبورد خودداری کنید.
  • ربات در 10 ثانیه بعد از کلیک ، بصورت خودکار مشخصات شما را نمایش میدهد و بعد از نمایش؛ کار ربات تمام میشود.
  • در صورتی که آنتی ویروس شما (درموارد اندک) ربات را ویروس شناخت؛ ابتدا آنتی ویروس خود را غیرفعال سپس ربات را اجرا کنید.

بعد از مشاهده میتوانید فیلم آموزشی را جهت فهمیدن و توضیح درباره قطعات کامپیوتر (رم من کدام است ؟ CPU من چیست ؟ و…) میتوانید ببینید.

نحوه دیدن مشخصات کامپیوتر (از طریق RUN)

ببینید راه های مختلفی برای دیدن مشخصات سیستم وجود دارد اما از نظر اطلاعاتی که بما میدهند؛ متفاوت اند. ما روش های ممکن را برای شما نشان میدهیم. اما روش های کاربردی ! نه روش هایی که عملا سخت و بیهوده اتلاف وقت ،باشد.

ویدو اول راحت ترین روش برای دیدن مشخصات کامپیوتر هست. این روش هم در ویندوز 10 و هم در ویندوز 8 و هم در ویندوز 7 کاملا قابل اجراست و در آموزش به هر سه نسخه ویندوز اشاره میشود.

این ویدو کامل ترین هستش که توی اون میتونید بطور کامل ، بدون نیاز به هیچ برنامه ای توسط خود ویندوز ؛ مشخصات کامپیوتر تون رو مشاهده بکنید.

دوستان توی این ویدیو همچنین؛ اشاره کلی به اینکه چطور اگه کسی از سیستمتون پرسید جوابش رو بدید و یا حداقل سیستم بازی ها رو وقتی نگاه میکنید ؛ بفهمید به سیستم شما میخوره یا نه، کردیم که امیدوارم براتون مفید بوده باشه.

نحوه دیدن مشخصات کامپیوتر (از طریق this PC)

در روش دوم ، مشخصات سیستم رو میتونید ببینید، اما نه به دقت روش اول ! اما باز هم کاربردی هستش و از روش های خیلی ساده و مرسومی هست که معمولا از اون استفاده میکنن. 

در این روش با رفتن به this PC میتوانید مشخصات کامپیوتر خود را ببنینید.

خوب این هم از ویدیو دوم. توی این ویدو همونطور که مشاهده فرمودید نسبت به روش اول روش خلاصه تر و کلی تری بود ؛ اما باز هم یکی از روش هایی است که خیلی از افراد از اون استفاده میکنن. این روش هم همونطور که در ویدیو اشاره شد در ویندوز 10 و 8 و ویندوز 7 قابل اجراست . اما یکی از اشکالات این روش اینه که نمیتونید مشخصات کارت گرافیک رو ببینید.

نحوه دیدن مشخصات کامپیوتر (بوسیله Argus Monitor)

در روش سوم با استفاده از برنامه ” Argus monitor ” به تجزیه و تحلیل مشخصات کامپیوتر میپردازیم. این روش نیازمند دانلود برنامه جانبی هستش و شاید عده ای روش های اول و دوم رو ترجیح بدن ؛ اما به این دلیل قرار دادیم که بسیار دقیق تر اطلاعات کامپیوتر و مشصخات سیستم رو میتونید با این برنامه مشاهده کنید.

 مشخصاتی اضافی از قبیل : میزان استفاده cpu , کارت گرافیک دما قطعات و… که شاید براتون مفید باشه!

این هم از ویدو آخر، امیدوارم از این آموزش لذت کافی رو برده باشید.

همچنین برنامه کاربری ” Argus Monitor ” که در آموزش استفاده شد رو میتونید به دو روش دانلود کنید ؛ روی هر روش که دوست داشتید کلیک کنید.

دانلود  با لینک مستقیم از شوکو

دانلود از سایت یاس دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *