آموزش المنتور (جامع،‌رایگان)

ویدیو معرفی دوره و چگونگی تدریس

پخش ویدیو

در این ویدیو به معرفی دوره و چیکده جلسات دوره خواهیم پرداخت. 

درباره این دوره آموزشی

به دوره آموزش المنتور خوش آمدید. دوره آموزش المنتور مهم ترین بخش از دوره آموزش طراحی وب‌سایت بوده و در این دوره صفر تا صد صفحه ساز المنتور را به صورت رایگان تدریس خواهیم کرد.

عناوین آموزشی این دوره:

جلسه اول: شروع کار با المنتور (مقدمات)

 در جلسه اول از بخش آموزش های صفحه ساز المنتور، به معرفی بخش های مختلف المنتور و آشنایی با پنل آن می پردازیم. در ابتدای کار با تنظیمات افزونه شروع خواهیم کرد و پس از پیکربندی و آماده سازی؛ وارد محیط ویرایشگر المنتور می‌ شویم. در این جلسه به صورت کلی شما را با بخش های مختلف ویرایشگر آشنا خواهیم کرد و بعد این جلسه قادر خواهید بود تا یک سربرگ و متن برای خود ایجاد کنید. سپس نحوه انتشار برگه توضیح میدهیم و بعد از این جلسه میتوانید اولین صفحه خود را در اینترنت منتشر کنید! 

 

خلاصه عنوان های تدریس شده در جلسه اول :

 

 1. اعمال تنظیمات مناسب برای المنتور
 2. آموزش اضافه کردن فونت دلخواه به المنتور
 3. آموزش ساخت برگه با المنتور و نحوه کار ابزارک ها
 4. نحوه انتشار و ذخیره مطالب با المنتور

جلسه دوم: استایل دهی المنتور (فونت،رنگ)

استایل دهی یعنی تنظیمات پایه ظاهری سایت. این تنظیمات ظاهری شامل تنظیم سایز فونت ها، عکس ها، رنگ ها و تمامی مواردی که در سایت می بینید؛ میشود. استایل دهی قبل از پدید آمدن صفحه ساز ها بسیار مشکل بود اما هم اکنون میتوانید به صورت بسیار حرفه ای و البته بدون سختی، با این جلسه نحوه تنظیم استایل سایت توسط المنتور یاد بگیرید.

در این جلسه به صورت کامل نحوه انتخاب فونت دلخواه متن ها و ویرایش سایز فونت، تغییر و تنظیم پس زمینه سایت و تنظیم رنگ های سایت تدریس خواهد شد.

 

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه دوم:

 

 1. تفاوت استایل درون صفحه و برون صفحه در المنتور
 2. نحوه تنظیم استایل برای رنگ ها در المنتور
 3. نحوه تنظیم استایل و تغییر فونت در المنتور 
 4. آموزش انتخاب پس زمینه سایت با المنتور
 5. آموزش انتخاب پس زمینه برای سکشن در المنتور
 6. آموزش انتخاب پس زمینه برای ابزارک ها در المنتور

جلسه سوم: شرح تگ های h1 تا h6 در المنتور

گوگل و موتور های جستجو برای درک محتوا مطالب متنی، از تگ ها و برچسب های معنا داری استفاده میکنند. هر یک از این تگ ها معنا و مفهوم خاص خود را دارد. تگ های تیتر ( Heading) برای بخش بندی متن بر حسب اهمیت معنایی بکار می روند. تگ های تیتر یا عنوان از H1 تا H6 وجود دارند که H1 مهم ترین آنها بوده و ترتیب از اهمیت معنایی آن کاسته میشود. 
نحوه استفاده صحیح از تگ های عنوان “Heading” تاثیر زیادی در سئو دارد و در این جلسه به توضیح نحوه استفاده از تگ های H1 تا H6 در المنتور خواهیم پرداخت.

 

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه سوم:

  1.  منظور از تگ های عنوان یا سربرگ (HTML Headings) چیست ؟
  2. توضیح نحوه استفاده تگ مهم H1 در برگه
  3. نحوه استفاده از های H2 تا H6
  4. چرا باید از تگ های H1 تا H6 در محتوای خود استفاده کنیم ؟

جلسه چهارم: آموزش سکشن بندی اصولی در المنتور

در جلسه چهارم از دوره آموزش رایگان المنتور، به مبحث سکشن بندی خواهیم پرداخت. سکشن به معنی بخش می باشد و برای نمایش بهتر محتوا و بخش بندی مطالب بکار می رود. 
معمولا مطالب مرتبط در یک سکشن قرار میگیرند و برای مثال تبلیغات یک صفحه در یک سکشن، محتوا اصلی در سکشن جدا گانه و… . 

در این جلسه به آموزش سکشن بندی اصولی و نحوه استفاده از سکشن در المنتور خواهیم پرداخت.

 

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه چهارم:


 1. منظور از سکشن بندی چیست ؟
 2. کاربرد سکشن چیست ؟
 3. نحوه استفاده از سکشن داخلی در المنتور
 4. نحوه استفاده از تگ های هدینگ در سکشن
 5. تمام عرض کردن محتوا در المنتور به کمک سکشن

جلسه پنجم: آموزش طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) با المنتور

در جلسه پنجم به سراغ مبحث بسیار مهم ریسپانسیو و یا واکنش گرا میرویم. ریسپانسیو بودن سایت از مباحث بسیار مهم و پایه ای هر سایتی هست که در صورتی که دچار نقص باشد، باعث تجربه بد کاربران شما میشود. ریسپانسیو بودن سایت به معنی این است که با توجه به هر سایز دستگاه نمایش کامل و متناسب به اندازه دستگاه کاربر را بتواند سایت ارائه دهد.
در این جلسه به صورت کامل به شما یاد میدهیم که چگونه بتوانید یک سایت کاملا ریسپانسیو توسط المنتور طراحی کنید.  

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه پنجم:

 1. منظور از سایت ریسپانسیو چیست ؟
 2. نحوه طراحی سایت ریسپانسیو با المنتور
 3. نحوه ریسپانسیو سازی فونت ها در المنتور
 4. نحوه ریسپانسیو سازی عکس ها در المنتور
 5. طراحی جداگانه نسخه موبایل سایت با المنتور

جلسه ششم: آموزش افزودن نوشته با المنتور

در جلسه ششم به صورت کامل با نحوه نوشتن و ویرایش متن های برگه آشنا میشوید. پس از پایان این جلسه میتوانید محتوای متنی برگه های خود را نوشته و آنها را در دنیای اینترنت منتشر کنید. 

 

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه ششم:

 1. نحوه ایجاد سربرگ متن در المنتور
 2. نحوه ایجاد نوشته در المنتور
 3. نحوه ایجاد عنوان انیمیشنی در المنتور
 4. ایجاد سطر خالی و جدا کننده متن المنتور

پیش نیاز های این دوره:

پیش نیاز دوره آموزش المنتور آشنایی به مباحث هاستینگ و دامنه و داشتن یک سیستم وردپرس آماده در روی هاست می باشد.  

مدت زمان دوره:

دوره آموزش المنتور به دلیل اینکه به ظاهر سایت تمرکز دارد و جنبه های ظاهری بسیار منعطف هستند؛ کمی از نظر تعداد جلسات بالاتر خواهد بود. این دوره در حال ادامه بوده و از جلسات اصلی 6 جلسه منتشر شده است.

جلسات دوره آموزش المنتور

آموزش مقدماتی المنتور و نحوه کار با المنتور

شروع کار با المنتور (مقدمات)

بدون دیدگاه

سلام خدمت همه شما در این بخش با شروع آموزش کار با المنتور و در واقع میتوان گفت مقدمات المنتور را آموزش می دهیم. اگر با دوره آموزش طراحی وب سایت بدون کدنویسی ما همراه باشید؛ افزونه های المنتور و المنتور پرو را اکنون نصب کرده اید. در غیر این صورت برای نصب افزونه المنتور پرو؛ به صفحه آموزش نصب افزونه مراجعه کنید و از قسمت افزونه های لازم برای شروع طراحی سایت، دانلود کنید. مطالبی که در این جلسه و در فیلم آموزش کار با المنتور، تدریس می شوند: اعمال تنظیمات مناسب برای المنتور آموزش اضافه کردن فونت دلخواه به المنتور آموزش ساخت برگه با المنتور و نحوه کار ابزارک ها نحوه انتشار و ذخیره مطالب با المنتور فیلم…

مشاهده این جلسه
استایل دهی المنتور

استایل دهی المنتور (فونت،رنگ)

بدون دیدگاه

منظور از استایل دهی المنتور؛ تنظیم استایل کلی سایت می باشد. در این بخش استایل دهی المنتور؛ نحوه تغییر فونت در المنتور و انتخاب پس زمینه سایت را آموزش می دهیم. اصولی ترین روش استایل دهی؛ از طریق قالب است. ما به دو صورت کلی میتوانیم به هر چیزی استایل دهیم : استفاده از استایل درون صفحه (Inline Style) استفاده از استایل برون صفحه (Internal style) در گذشته قبل از اینکه صفحه ساز ها وارد شوند و حتی قبل تر از آن؛ برای استایل دهی به هر چیزی نیازمند آشنایی با کد های html و CSS بودیم. اما هم اکنون اینگونه نبوده و با استفاده از صفحه ساز المنتور میتوانیم هر دو نوع استایل دهی را بدون کدنویسی، اعمال کنیم.…

مشاهده این جلسه
تگ های H1 تا H6 در المنتور

شرح تگ های h1 تا h6 در المنتور

بدون دیدگاه

با سلام خدمت شما طراحان وب سایت، در این جلسه؛ با آموزش و توضیح تگ های h1 تا h6 در خدمت شما هستیم. شاید در ابتدا با مواجه شدن با تگ و تگ بندی اصولی، کمی ذهن تان درگیر باشد که منظور از تگ های هدینگ چیست؟!  اگر به صورت ساده بخواهیم توضیح دهیم؛ منظور از تگ ها، بخش بندی معنایی سربرگ های است که با توجه به میزان اهمیت، به ترتیب از h1 تا h6، بصورت نزولی قرار میگیرند. احتمالا کمی از چیستی موضوع، آگاه شده اید! در ادامه نحوه استفاده تگ ها در المنتور را توضیح خواهیم داد! مواردی که در این جلسه و در ویدیو آموزش تگ های H1 – H6 توضیح داده خواهند شد : منظور از…

مشاهده این جلسه
سکشن بندی اصولی در المنتور

آموزش سکشن بندی اصولی در المنتور

بدون دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه! در این جلسه از آموزش های دوره اموزشی المنتور؛ مبحث سکشن در المنتور را توضیح می دهیم. سکشن بندی یا بخش بندی مطالب به صورت اصولی، در طراحی یک صفحه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با هر یک از سکشن ها می توانیم صفحه را به بخش های جداگانه تقسیم کنیم.  استفاده از سکشن علاوه بر ایجاد زیبایی و نظم در صفحات؛ در بخش بندی صفحات به صورت اصولی مواردی که در این جلسه و ویدیو آموزش سکشن بندی اصولی توضیح داده خواهد شد: منظور از سکشن بندی چیست ؟ کاربرد سکشن چیست ؟ نحوه استفاده از سکشن داخلی در المنتور نحوه استفاده از تگ های هدینگ در سکشن تمام عرض…

مشاهده این جلسه
نحوه طراحی سایت ریسپانسیو

آموزش طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) با المنتور

بدون دیدگاه

سلام خدمت دوستان با آموزش طراحی سایت ریسپانسیو در خدمت شما هستیم. در این بخش به شما آموزش میدهیم چگونه میتوانیم یک سایت واکنشگرا را با المنتور بسازیم و یا یک صفحه طراحی شده را ریسپانسیو کنیم.  شاید عده ای ندانند منظور از کلمه «واکنش گرا» و یا “Responsive” چیست! خوب به زبان ساده به سایتی ریسپانسیو گفته میشود که در تمام دستگاه ها و متناسب با اندازه نمایشگر شان، بصورت کامل نمایان شود؛ یعنی به گونه ای نباشد که در یک دستگاهی کامل نمایش داده شود و در دستگاهی دیگر قسمتی از صفحه نا متناسب نمایش داده شود. ریسپانسیو بودن سایت از نظر گوگل نیز بسیار با اهمیت بوده و توجه به آن برای هر طراح سایت، الزامی است. …

مشاهده این جلسه
آموزش افزودن نوشته با المنتور

آموزش افزودن نوشته با المنتور

بدون دیدگاه

یکی از مهم ترین بخش های سایت را متن های آن تشکیل میدهند. بسیاری از افراد با نحوه افزودن نوشته به سایت و به اصطلاح عامیانه تر گذاشتن متن در گوگل، آشنایی ندارند. در این بخش با آموزش نحوه افزودن نوشته به سایت به کمک المنتور در خدمت شما هستیم.  نوشتن محتوا سایت توسط المنتور، بسیار آسان بوده و هر کسی بدون دانش کدنویسی و … میتواند مطالب خود را در دنیای اینترنت منتشر کند. امکاناتی که صفحه ساز المنتور برای نوشتن مطالب به ما میدهد، کامل بوده و میتوانیم هر گونه شخصی سازی که بخواهیم، به ساده ترین صورت اعمال کنیم. در این جلسه از دوره آموزش طراحی وب سایت بدون کدنویسی، به صورت کامل نحوه ایجاد سربرگ، متن،…

مشاهده این جلسه

المنتور چیست ؟

المنتور (Elementor) نام یک صفحه ساز وردپرس است که بعد از سال 2016، برای وردپرس در دسترس قرار گرفت. قبل از المنتور هیچ صفحه سازی در این حد امکانات و قابلیت نداشت. شیوه کار المنتور به صورت کاملا ساده و درگ اند درآپ (Drag &Drop) بوده و هر کاری که بخواهید انجام دهید را میتوانید انجام دهید.

در واقع شیوه کار المنتور به این گونه هست که کد هایی که هنگام طراحی سایت باید نوشته میشد را به صورت پیشفرض و آماده قرار داده است. با استفاده از این کد های آماده می توانید بجای کدنویسی های طولانی با استفاده از المنتور این کار را انجام دهید.

چرا دوره آموزشی المنتور رایگان ارائه شده است ؟

سوال اینکه چرا دوره آموزش المنتور به صورت رایگان ارائه شده است، ممکن است به ذهن شما بیاید. خوب  به این دلیل این دوره آموزش المنتور رایگان است که :

 • توسعه المنتور و آموزش های ساده طراحی وب سایت بدون کدنویسی
 • جلوگیری از سودجو های فرصت طلب از فروش صفحه ساز های بی کیفیت ساخت خودشان
 • جلوگیری از نا آگاهی علاقمندان طراحی وب سایت که فکر میکنند طراحی سایت بدون کد ممکن نیست
 • زکات علم نشر آن است!
 • جلو گیری از سودجویی برخی کلاه برداران با عنوان آموزش

همچنین اگر با دوره آموزش طراحی وب سایت بدون کدنویسی سایت همراه باشید؛ گفته شد که به دلیل اینکه من هم روزی مانند شما دنبال یادگیری بودم و کسی نبود که این مشکلاتم را حل کند؛ عهد کردم دوره ای جامع و رایگان منتشر کنم.

در دوره جامع آموزش المنتور چه چیز هایی یاد میگیریم؟

در این دوره تمام چیز هایی که برای طراحی یک سایت کامل با المنتور با تمام امکانات نیاز هست؛ تدریس میشود. لازم به ذکر است آموزش رایگان المنتور و رایگان بودنش؛ ابدا به معنی پایین بودن کیفیت این دوره نمی باشد.

در این دوره از نصب افزونه شروع کرده و در انتها با تمام بخش ها المنتور شما را آشنا خواهیم کرد. میتوان گفت در انتهای این آموزش تبدیل به یک آموزنده المنتور خواهید شد.

شیوه آموزش المنتور چگونه خواهد بود ؟

شیوه آموزش المنتور به صورت فیلم آموزشی خواهد بود. در فیلم های آموزشی نیز از روی پاورپوینت و نظایر آن تدریس نمیشود. آموزش کاملا پروژه محور و یک صفحه را طراحی خواهیم کرد و حین طراحی؛ آموزش های لازمه را خواهیم داد.

لازم به ذکر است در این دوره به SEO نیز توجه شده است.