بخش مقدماتی طراحی سایت

ویدیو معرفی دوره و چگونگی تدریس

پخش ویدیو

در این ویدیو به کلیات بخش آموزش مقدماتی طراحی وب سایت اشاره خواهیم کرد. در این ویدیو درباره عناوین و مباحثی که قرار است تدریس شود به صورت خلاصه با شما صحبت خواهیم کرد.

درباره این دوره آموزشی

در بخش مقدماتی از دوره آموزش طراحی وب سایت بدون کدنویسی از مباحث پایه ای و بنیادی، نحوه شروع برای ساختن یک سایت را آموزش خواهیم داد. اگر با مباحث هاستینگ و دامنه و موارد پایه آشنایی ندارید با این دوره همراه باشید.

عناوین آموزشی این دوره:

جلسه اول: مقدمات طراحی سایت و نحوه شروع طراحی

در جلسه اول از بخش آموزش مقدماتی طراحی وب سایت، درباره چگونگی ایجاد یک صفحه در گوگل، روش های انتشار مطالب در دنیای اینترنت به همراه مقایسه روش ها و هزینه های سایت صحبت خواهیم کرد.

 

خلاصه عنوان های تدریس شده در جلسه اول :

 

 1. طراحی سایت بدون کدنویسی ممکن است ؟
 2. چگونه میتوانیم در اینترنت یک صفحه بسازیم؟ چگونه طراحی سایت کنیم ؟
 3. مقایسه وبلاگ و طراحی وب سایت
 4. هزینه نگهداری سایت چقدر است ؟
 5. چطور از ایجاد سایت درآمد زایی کنیم ؟

جلسه دوم: منظور از هاست و دامنه چیست ؟

در جلسه دوم به سراغ مبحث «هاست و دامنه» می‌رویم. در این جلسه به صورت کامل مفهوم هاست را توضیح خواهیم داد. همچنین به زبان ساده در کنار مبحث هاست، به مفهوم دامنه خواهیم پرداخت. 
پس از اینکه این مفاهیم را آموختید، در جلسات بعدی با راهنمایی قدم به قدم شما را از خرید بهترین هاست تا نصب وردپرس، همراهی و راهنمایی خواهیم کرد.

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه دوم:

 1. هاست چیست ؟
 2. دامنه چیست ؟
 3. نقش هاست در آینده سایت 

جلسه سوم: راهنمای خرید هاست و دامنه سایت

برای هر سایتی هاست و یا یک سروری لازم است. هاست از مهم ترین و تعیین کننده ترین بخش های یک سایت را تشکیل میدهد. اگر بخواهیم نسبت هاست به سایت را بهتر درک کنیم میتوانیم آن به نسبت خاک به بذر تشبیه کنیم. 

در جلسه سوم پس از اینکه دانشجویان دوره آموزش طراحی وب سایت، با مفهوم هاست آشنا شدند، به سراغ خرید هاست باید بروند. در این جلسه بهترین شرکت های هاستینگ را معرفی خواهیم کرد و علاوه بر آن، به شما به عنوان یک طراح سایت، آموزش میدهیم که چطور یک شرکت را ارزیابی کنید.
پس شناسایی شرکت معتبر به به صورت قدم به قدم به خرید یک هاست اقدام خواهیم کرد. 
علاوه بر مبحث هاست در این جلسه به صورت تخصصی تر به معرفی انواع دامنه خواهیم پرداخت و با بیان مزایا و معایب هر یک، شما را در امر خرید دامنه راهنما خواهیم بود.

 

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه سوم:

 

 1.  راهنما انتخاب بهترین شرکت هاستینگ و دامنه
 2. آشنایی با انواع هاست و انتخاب نوع هاست مناسب
 3. نحوه ارزیابی و مقایسه قدرت هاست ها
 4. راهنمایی خرید دامنه و مقایسه دامنه های ایرانی و غیر ایرانی

جلسه سوم - پارت دو: توضیح مشخصات هاست بصورت کامل

به عنوان یک طراح سایت و دانشجوی دوره آموزشی طراحی وب سایت، لازم است تا بتوانید مشخصات فنی، شبکه ای و… یک هاست را قبل از خرید، درک کنید. هاست ها در واقع یک کامپیوتر آنلاین هستند که هر لحظه محتویات سایت شما را برای کاربران شما، آنلاین نگه میدارند. بنابراین هاست ها نیز دارای رم، پردازنده (CPU) و هارد و نظایر اینها می باشد. علاوه بر این شما باید به مشخصات شبکه ای هاست، وب سرور، کنترل پنل هاست و… آشنایی داشته باشید. 
اگر شما به این موارد آشنایی نداشته باشید، یک فرد آرماتور تربیت خواهید شد. در این جلسه تکمیلی به صورت کامل در یک جلسه یک ساعته تک تک مشخصات یک هاست را توضیح خواهیم داد و پس از پایان این جلسه، به صورت کامل به تمام اجزای هاستی که میخرید، آشنا خواهید شد.

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه سوم – پارت دو:


 1. توضیح کامل اجزا و مشخصات کامل هاست بصورت کامل
 2. توضیح اطلاعات کلی یک هاست 
 3. شرح امکانات فنی هاست 
 4. توضیح امکانات شبکه ای هاست
 5. توضیح امکانات جانبی و امتیازات یک هاست خوب
 6. شرح و توضیح انواع هاست ها

جلسه چهارم: ایرنیک و هاست دانلود

جلسه چهارم یک حالت تکمیلی دارد و در آن دو مبحثی که شاید عده از افراد در گذر از آنها دچار مشکل شوند خواهیم پرداخت.
اگر تصمیم به خرید دامنه های ایرانی گرفته باشید؛ باید با «سازمان ایرنیک» آشنایی داشته باشید. ایرنیک سازمان مدیریت دامنه های ایرانی هست که شما برای ثبت دامنه ایرانی باید مراحلی از جمله گرفتن شناسه ایرنیک و ارائه مدارک و…. را طی بکنید. در این جلسه به شما به صورت قدم به قدم نحوه خرید دامنه ایرانی را آموزش خواهیم داد.

در بخش دوم این جلسه به یک موضوع فراموش شده خواهیم پرداخت. در بخش دوم این جلسه شما را با کاربرد هاست دانلود آشنا خواهیم کرد. 
هاست دانلود از نظر نحوه خرید تفاوت های خیلی کمی دارد که برای سایت هایی که با فایل های حجیم سروکار دارند؛ ضروری است. مانند سایت های دانلود فیلم و نظایر آن.

 

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه چهارم:


 1. ثبت نام در ایرنیک و گرفتن شناسه ایرنیک

 2. شناسه ایرنیک را چگونه دریافت کنیم ؟

 3. توضیح کاربرد هاست دانلود

پیش نیاز های این دوره:

برای وارد شدن به بخش مقدمات دوره آموزش طراحی وب سایت، نیاز به یک رایانه و یک اینترنت معمولی دارید. سطح دانشی که برای گذراندن این دوره نیاز است بالا نبوده و فقط کار کردن با کامپیوتر را در حد معمولی بلد باشید کفایت میکند.

پس از جلسه دوم که با مفهوم هاست و دامنه آشنا شدید، اقدام به خرید هاست خواهید کرد که تمام مراحل آن را به صورت کامل از هزینه ها تا نحوه انتخاب را یاد خواهید گرفت.

مدت زمان دوره:

برای فردی که میخواهد یک دوره آموزشی را شروع کند شاید مهم باشد که این دوره چقدر طول خواهد کشید. شما هم اکنون دانشجوی بخش مقدماتی دوره آموزشی طراحی وب سایت می باشید و بخش مقدماتی شامل 4 جلسه و تقریبا 4 ساعت می باشد.

شما میتوانید در یک هفته این دوره را سپری کنید.

جلسات بخش مقدماتی دوره آموزش طراحی وب سایت

مقدمات طراحی سایت و نحوه شروع طراحی سایت

بدون دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز با  مقدمات طراحی سایت و آشنایی با نحوه شروع طراحی وب سایت بدون کدنویسی در خدمت شما عزیزان هستیم. در این بخش برای کسانی که به تازگی طراحی سایت را شروع کرده اند، باه عنوان جلسه اول مباحثی چون تفاوت وبلاگ و وب سایت و میزان درآمد سایت و نظایر آن ها را توضیح خواهیم داد. آنچه در این مقاله خواهید خواند: طراحی سایت بدون کدنویسی ممکن است ؟ چگونه میتوانیم در اینترنت یک صفحه بسازیم؟ چگونه طراحی سایت کنیم ؟ مقایسه وبلاگ و طراحی وب سایت هزینه نگهداری سایت چقدر است ؟ چطور از ایجاد سایت درآمد زایی کنیم ؟ ویدیو آموزش مقدمات طراحی وب سایت در این ویدیو شما عزیزانی که به تازگی طراحی…

مشاهده این جلسه

منظور از هاست و دامنه چیست ؟

بدون دیدگاه

سلام خدمت شما در این بخش به برسی مفهوم هاست و دامنه خواهیم پرداخت. افرادی که میخواهند طراحی سایت انجام بدهند، باید بدانند معنی هاست و دامنه چیست. این دو مبحث، از مباحث پایه در آموزش طراحی سایت هستند که دانستن آن ها برای هر فرد علاقمند به طراحی وب سایت، الزامی است. مواردی که در این جلسه و در ویدیو آموزش هاست و دامنه توضیح داده خواهند شد : هاست چیست ؟ دامنه چیست ؟ نقش هاست در آینده سایت  ویدیو آموزش هاست و دامنه توی این قسمت یاد میگیرید سایت ها تو کجا ساخته میشن و چطور یک سایتی نمایش داده میشود. همچنین مفهوم هاست و دامنه را برای شما توضیح خواهیم داد برای بزرگ نمایی ویدیو از…

مشاهده این جلسه
راهنمای خرید هاست و دامنه

راهنمای خرید هاست و دامنه سایت

بدون دیدگاه

سلام دوستان خوش اومدید به جلسه سوم آموزش طراحی وب سایت بدون کد نویسی یعنی جلسه راهنمای خرید هاست و دامنه. توی این جلسه قرار هست به شما عاشقان طراحی وب سایت آموزش بدیم که چطور میتونید یک هاست خوب بخرید و فاکتور های یک هاست خوب چیست. همچنین با آموزش فاکتور های مهم انتخاب هاست مناسب ، خودتون قادر خواهید بود مقایسه کنید هاست های مختلف رو! با ما در این آموزش همراه باشید. مطالبی که در این جلسه توضیح داده می شوند:  راهنما انتخاب بهترین شرکت هاستینگ و دامنه آشنایی با انواع هاست و انتخاب نوع هاست مناسب نحوه ارزیابی و مقایسه قدرت هاست ها راهنمایی خرید دامنه و مقایسه دامنه های ایرانی و غیر ایرانی ویدیو آموزش…

مشاهده این جلسه
توضیح مشخصات هاست برای انتخاب هاست خوب

توضیح مشخصات هاست بصورت کامل

بدون دیدگاه

سلام دوستان خوش اومدید به  آموزش یعنی جلسه راهنما و توضیح مشخصات هاست. خیلی از مواقع و هنگام خرید هاست، با مشخصات هاست مواجه میشوید که شامل پردازنده (CPU) و رم (Ram) و هارد و نظایر این ها می باشد. اما شاید یک عده این ندانند کاربرد این قطعات چیست و چه کار انجام میدهند. توی این جلسه قرار هست به شما عاشقان طراحی وب سایت آموزش بدیم که چطور میتونید معنی و کاربرد اجزای هاست رو بفهمید و بتونید بهترین هاست رو برای خودتون بخرید. همچنین هاست های مختلف رو باهمدیگه مقایسه کنید. در این آموزش با اجزای تشکیل دهنده هاست  با سخت افزار هاست، و انواع هاست آشنا خواهید شد. با ما در این آموزش همراه باشید. مطالبی…

مشاهده این جلسه
ایرنیک و هاست دانلود_جلسه چهارم

راهنمای ایرنیک و هاست دانلود

2 دیدگاه

سلام دوستان خوش اومدید امیدوارم حال دلتون خوب باشه! این جلسه مباحث کوچکی مثل توضیح ایرنیک و هاست دانلود از قسمت مقدماتی باقی مونده بود که توضیح میدیم. خوب میشه گفت این جلسه پایانی برای مقدمات خواهد بود و مسائلی مانند ایمیل های پس از خرید هاست ، توضیح هاست دانلود و کاربرد اون، همچنین نحوه گرفتن شناسه ایرنیک و ایمیل های پس از خرید دامنه رو آموزش میدیم. اگه بخواییم بگیم این یک جلسه مجزا هست نمیشه گفت و همچنین نمیشه گفت که مهم نیستن. بیشتر شبیه به یک جلسه رفع اشکالاتی هست که ممکنه برای طراح های سایت بوجود بیاد. ویدیو آموزشی توضیح ایرنیک و هاست دانلود ویدیو نهایی بخش مقدمات آموزش طراحی وب سایت یعنی ایرنیک و…

مشاهده این جلسه