دوره آموزش وردپرس

ویدیو معرفی دوره و چگونگی تدریس

پخش ویدیو

در این ویدیو به کلیات بخش آموزش مقدماتی طراحی وب سایت اشاره خواهیم کرد. در این ویدیو درباره عناوین و مباحثی که قرار است تدریس شود به صورت خلاصه با شما صحبت خواهیم کرد.

درباره این دوره آموزشی

در بخش آموزش وردپرس از مقدمات وردپرس از نصب تا آشنایی با بخش های وردپرس و نصب افزونه ها و ایجاد یک برگه در سایت خود به صورت کامل آشنا خواهید شد. پس از این بخش به صورت کامل میتوانید با وردپرس کار کنید.

عناوین آموزشی این دوره:

جلسه اول: آموزش نصب وردپرس

در جلسه اول از بخش آموزش های وردپرس سراغ نصب وردپرس و توضیحات اولیه درباره چیستی وردپرس میپردازیم. شاید خیلی ها ندانند وردپرس چیست. وردپرس نام یک CMS است و اگر بخواهیم مفهوم CMS را به زبان ساده بگوئیم میتوانیم آن را به سیستم عامل تشبیه کنیم.

همانطور که رایانه های شخصی برای کار کردن به یک سیستم عامل نیاز دارند تا بهتر بتوانیم کار های خود را انجام بدهیم، CMS نیز در حکم یک نوع سیستم عامل برای طراحی سایت به شمار میرود که وردپرس بهترین آن هاست.

خلاصه عنوان های تدریس شده در جلسه اول :

 1. وردپرس چیست؟
 2. مراحل و نحوه نصب وردپرس
 3. ورود به کنترل پنل هاست جهت آپلود وردپرس
 4.  آپلود وردپرس در هاست سایت
 5. آموزش ساخت دیتابیس
 6. آموزش راه اندازی نهایی وردپرس

جلسه دوم: آموزش کار با وردپرس

در جلسه دوم از آموزش های وردپرس؛ نحوه کار کردن با وردپرس و معرفی بخش های آن را یاد خواهید گرفت. در این بخش شما را با بخش های مختلف وردپرس آشنا خواهیم کرد و پس از اینکه به درک کلی از بخش های وردپرس رسیدید، کم کم به سراغ نصب قالب و پیکربندی وردپرس جهت طراحی سایت خواهیم رفت.

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه دوم:

 1. آموزش مهم ترین بخش های وردپرس 
 2. توضیح بخش پیشخوان وردپرس
 3. کاربرد نوشته ها در نوشت مقالات سایت
 4. توضیح بخش برگه های وردپرس و تفاوت آن با نوشته ها
 5. شرح کاربرد افزونه های وردپرس و شیوه کار آنها

جلسه سوم: آموزش نصب افزونه وردپرس با اصول امنیتی

در جلسه سوم برای شما دانشجویان عزیز نحوه نصب افزونه وردپرس با اصول امنیتی را آموزش خواهیم داد. افزونه ها مانند برنامه های گوشی های هوشمند هستند و اگر در نصب آن ها سهل انگاری کنیم؛ میتوانند امنیت سایت وردپرسی ما را به خطر بیندازند. در این جلسه به صورت کامل شما را با نحوه نصب افزونه های وردپرس آشنا خواهیم کرد.

 

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه سوم:

 

 1. دو روش نصب افزونه های وردپرس: از طریق هاست و نصب از طریق صفحه افزونه های وردپرس
 2. نکات امنیتی مهم در نصب افزونه های وردپرسی
 3. نصب افزونه از طریق مخزن وردپرس
 4. افزونه معتبر وردپرسی از کجا تهیه کنیم ؟
 5. نصب افزونه از سایت سازنده افزونه
 6. نصب افزونه از طریق سایت های معتبر ایرانی
 7. پکیج افزونه های لازم برای شروع طراحی وب سایت

جلسه چهارم: پیکربندی وردپرس برای ساختن سایت

در جلسه چهارم پس از نصب قالب و افزونه و آشنایی کلی با بخش های اصلی وردپرس، به سراغ پیکربندی و آماده سازی وردپرس جهت طراحی صفحات خود می رویم. پیکربندی اولیه وردپرس بسیار حائز اهمیت بوده و باید در آن دقت لازم به خرج دهید. در این آموزش بهترین تنظیمات وردپرس را برای شما آموزش خواهیم داد که در آینده به مشکل برخورد نکنید.

در این جلسه شما را با بخش تنظیمات وردپرس آشنا خواهیم کرد.

 

خلاصه عناوین تدریس شده در جلسه چهارم:

 

 1. انتخاب بهترین قالب وردپرس جهت شروع طراحی سایت
 2. پیکربندی تنظیمات وردپرس و توضیح بخش تنظیمات وردپرس

 

پیش نیاز های این دوره:

برای وارد شدن به بخش آموزش های وردپرس نیاز دارید که با مفهوم هاست و دامنه آشنا باشید. همچنین جهت شروع این دوره باید هاست خود را خریداری کرده باشید و سپس این دوره را همراهی کنید. 

تمامی موارد مورد نیاز این دوره در بخش مقدماتی دوره آموزش طراحی وب سایت تدریس شده است و می‌توانید به آنها مراجعه کنید.

مدت زمان دوره:

دوره آموزش وردپرس شامل 4 جلسه اصلی می‌باشد که در این 4 جلسه، مهم ترین بخش های وردپرس و نحوه کار با آن جهت طراحی یک سایت آموزش داده خواهد شد. 

میانگین تایم جلسات این دوره چیزی حدود 35 دقیقه است. مدت زمانی که برای سپری کردن این جلسات دارید چیزی حدود یک هفته می باشد.

جلسات بخش آموزش های وردپرس

آموزش نصب وردپرس

آموزش نصب وردپرس

بدون دیدگاه

سلام دوستان امیدوارم حال دلتون خوب باشه ! در این جلسه میریم به آموزش نصب وردپرس. اصلا وردپرس چیست؟ منظور از آموزش کامل این هست که در این بخش تمام موارد لازم برای صفرتاصد نصب وردپرس لازم هست آموزش داده میشوند.    آموزش هایی که در این بخش ارائه میشوند : وردپرس چیست؟ مراحل و نحوه نصب وردپرس ورود به کنترل پنل هاست جهت آپلود وردپرس  آپلود وردپرس در هاست سایت آموزش ساخت دیتابیس آموزش راه اندازی نهایی وردپرس ویدیو آموزش نصب وردپرس دوستان توی این جلسه بعد از تکمیل فرآیند خرید هاست و تهیه پیش نیاز های طراحی وب سایت؛ به سراغ وردپرس میریم. اما وردپرس چی هست اصلا ؟ دانلود وردپرس چطور خواهد بود ؟ چطور میتونیم توی…

مشاهده این جلسه
آموزش وردپرس- جلسه ششم

آموزش کار با وردپرس

بدون دیدگاه

سلام خدمت دوستان به جلسه آموزش وردپرس خوش اومدید! در این جلسه بعد از نصب وردپرس میریم سراغ کار کردن با وردپرس! نگران نباشید چیز سختی وجود نداره. 0 تا 100 وردپرس و پنل هاش رو توی این جلسه توضیح میدم خدمت شما تا همه اش رو یاد بگیرید. بعد از این جلسه شاید دو جلسه برای آموزش نحوه نصب افزونه ها و افزونه های لازم رو میگیم و از تدریس وردپرس عبور میکنیم به ساختن صفحات سایت. مطالبی که در این جلسه و در فیلم آموزش وردپرس تدریس خواهند شد : آموزش مهم ترین بخش های وردپرس  توضیح بخش پیشخوان وردپرس کاربرد نوشته ها در نوشت مقالات سایت توضیح بخش برگه های وردپرس و تفاوت آن با نوشته ها…

مشاهده این جلسه
پیکربندی وردپرس برای ساختن سایت

پیکربندی وردپرس برای ساختن سایت

بدون دیدگاه

پیکربندی وردپرس به معنی آماده سازی وردپرس، جهت شروع طراحی سایت می باشد؛ اما متاسفانه در دوره های آموزشی طراحی سایت، کمتر به این موضوع توجه میکنند. اینکه کاربرد پیوند یکتا چیست و بهترین تنظیم آن چیست و یا اینکه قبل از شروع، بدانیم که برچسب ها چکار میکنند و دسته بندی کردن به چه کار ما می آید و نیز چگونه قابلیت نظر را فعال کنیم و… در این بخش بهترین تنظیمات وردپرس را اعمال خواهیم کرد که به صورت اصولی وارد ساختن سایت خود بشویم. مطالبی که در این جلسه تدریس میشود : انتخاب بهترین قالب وردپرس جهت شروع طراحی سایت پیکربندی تنظیمات وردپرس و توضیح بخش تنظیمات وردپرس ویدیو آموزش پیکربندی وردپرس برای ساختن سایت در این…

مشاهده این جلسه