آموزش افزودن نوشته با المنتور

یکی از مهم ترین بخش های سایت را متن های آن تشکیل میدهند. بسیاری از افراد با نحوه افزودن نوشته به سایت و به اصطلاح عامیانه تر گذاشتن متن در گوگل، آشنایی ندارند. در این بخش با آموزش نحوه افزودن نوشته به سایت به کمک المنتور در خدمت شما هستیم. 

نوشتن محتوا سایت توسط المنتور، بسیار آسان بوده و هر کسی بدون دانش کدنویسی و … میتواند مطالب خود را در دنیای اینترنت منتشر کند. امکاناتی که صفحه ساز المنتور برای نوشتن مطالب به ما میدهد، کامل بوده و میتوانیم هر گونه شخصی سازی که بخواهیم، به ساده ترین صورت اعمال کنیم.

در این جلسه از دوره آموزش طراحی وب سایت بدون کدنویسی، به صورت کامل نحوه ایجاد سربرگ، متن، دکمه و فاصله گذاری نوشته در المنتور را به صورت کامل آموزش خواهیم داد. پس از این جلسه، به صورت کامل میتوانید مطالب خود را به صورت اصولی نوشته و در اینترنت منتشر کنید.

ویدیو آموزش افزودن نوشته در المنتور

در این ویدیو شما نحوه افزودن نوشته و ساختن متن در سایت را به صورت کامل یاد میگیرید. پس از دیدن این جلسه میتوانید به صورت کامل محتوای سایت خود را نوشته و در اینترنت منتشر کنید.

اشتراک گذاری این جلسه از طریق : 

Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

نحوه ایجاد سربرگ متن در المنتور

هر متنی که بخواهیم در سایت قرار دهیم؛ نیاز به عنوان و یا سربرگ دارد. برای ایجاد سربرگ متن ها در المنتور، از بخش المان ها، «ویجت سربرگ» را انتخاب میکنیم و در محل دلخواه از صفحه، قرار میدهیم. سپس از سمت راست صفحه و از بخش کنترل و شخصی سازی ایجاد شده میتوانیم متن خود را نوشته و آن را شخصی سازی کنیم.
برای نوشتن متن کافیست در کادر خالی ایجاد شده متن خود را بنویسیم. سپس پس از نوشتن متن، با توجه به اصول آموزش داده شده در جلسه آموزش تگ های H1 تا H6، تگ صحیح خود را انتخاب می کنیم. 

در بخی از سایت ها میبینید که سربرگ هایی که برای بخش بندی متن انتخاب شده اند؛ قابلیت کلیک کردن دارند و پس از کلیک به سایتی منتقل میشوید. برای لینک دادن به سربرگ در المنتور، از قسمت پیوند ها میتوانید لینک صفحه دلخواه خود را وارد کنید. بعد از اینکار زمانی که هر فرد روی ان سربرگ شما کلیک کند؛ لینک مورد نظر شما را برای وی نمایش خواهد داد.

نحوه ایجاد نوشته با المنتور

برای ایجاد نوشته با المنتور از «ویجت ویرایشگر متن» استفاده میکنیم. با استفاده از ویجت متن می توانیم پاراگراف های خود را زیر سربرگ قرار داده و متن بدنه سایت خود را بنویسیم. کار با ویجت متن در المنتور بسیار آسان است. کافیست ویجت را در قسمت دلخواه قرار دهیم؛ سپس متن خود را بنویسیم و با استفاده از ابزار ویرایشگر نوشته، متن خود را شخصی سازی کنیم.

در المنتور برای شخصی سازی متن، گزینه های کاملی ارائه شده است. شما میتوانید متن های خود را به صورت درشت “BOLD”، کج و یا زیر خط دار در بیاورید. همچنین میتوانید رنگ قسمتی از متن را عوض کنید و یا به قسمتی از متن، لینک بدهید. (توضیح کامل در ویدیو آموزشی موجود است)

نحوه ایجاد عنوان انیمیشنی در المنتور

در برخی از مواقع شاید با سایت هایی برخورد داشته اید که عنوان های متحرک داشتند. در طراحی صفحات زیبا برای سایت میتوانیم از عنوان نوشته متحرک استفاده کنیم. تیتر متحرک برای قسمت های تبلیغاتی و مهم سایت میتوان استفاده کرد.

برای افزودن «ویجت عنوان انیمیشنی» را انتخاب میکنیم. سپس با توجه به سلیقه خود، میتوانیم نوع آن را از بخش تنظیمات ویجت اعمال کنیم. (در ویدیو آموزشی توضیح داده شده است.)

نمونه عنوان متحرک سایت

ایجاد سطر خالی و جدا کننده متن المنتور

ابزار ایجاد فضای خالی و ایجاد خط افقی در متون سایت

پس از افزودن نوشته گاهی برای بخش بندی متن های طولانی گاه نیاز داریم که بین پاراگراف های متن خود، فاصله قرار بدهیم و یا با یک خط افقی و یا ایجاد فضا خالی، متن را به دو بخش تقسیم کنیم. بخش بندی متن علاوه بر راحتی کاربر، ظاهری زیبا به متون نوشته شده ما خواهد داد.

برای ایجاد سطر خالی و فاصله گذار در المنتور، از دو «ویجت فاصله گذار» و «ویجت جدا کننده» میتوانیم استفاده کنیم. فاصله گذار توضیحات خاصی ندارد و پس از افزودن آن، میتوانید بر حسب نیاز خود، فاصله را کم و زیاد کنید.
در ویجت جدا کننده شما انواع طرح های ویجت جدا کننده را میتوانید ببینید که متن را با یک خط افقی به دو قسمت تنظیم میکند. 
پس از انتخاب نوع جدا کننده در المنتور میتوانید از بخش استایل، سایز، رنگ و میزان اندازه جدا کننده را تنظیم کنید. (توضیح تصویری در ویدیو)

ایجاد دکمه برای سایت در المنتور

دکمه ها تقریبا در هر سایتی استفاده میشوند و همیشه قسمتی از محتوا و بخش های مختلف سایت را دکمه های آن تشکیل میدهند. دکمه ها اکثرا لینک دار هستند و یک بخشی از محتوای سایت مانند بخش ثبت نام، ورود و یا معرفی یک سایت دیگر و… بکار میروند. 

خوشبختانه در صفحه ساز المنتور امکانات بسیار خوبی برای ساختن دکمه ها وجود دارد. شما میتوانید با استفاده از «ویجت دکمه» یک دکمه در هر قسمتی از سایت خود قرار دهید؛ از بخش محتوا آن چیزی که میخواهید روی دکمه نمایش داده شود را میتوانید بنویسید و یا یک آیکن روی دکمه قرار دهید. 
همچنین میتوانید برای ویرایش رنگ و تغییر رنگ (شخصی سازی دکمه) از سربرگ استایل در المنتور، شخصی سازی های خود را اعمال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *