آموزش سکشن بندی اصولی در المنتور

سلام خدمت همه دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه! در این جلسه از آموزش های دوره اموزشی المنتور؛ مبحث سکشن در المنتور را توضیح می دهیم. سکشن بندی یا بخش بندی مطالب به صورت اصولی، در طراحی یک صفحه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با هر یک از سکشن ها می توانیم صفحه را به بخش های جداگانه تقسیم کنیم. 

استفاده از سکشن علاوه بر ایجاد زیبایی و نظم در صفحات؛ در بخش بندی صفحات به صورت اصولی

ویدیو آموزش سشکن بندی اصولی در المنتور

در این ویدیو نحوه سکشن بندی در المنتور در بخش بندی مطالب به صورت اصولی آموزش خواهیم داد. پس از پایان این جلسه  به صورت کامل با مفهوم سکشن و نحوه استفاده از آن آشنا خواهید شد.

اشتراک گذاری این جلسه از طریق : 

Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

منظور از سکشن بندی چیست ؟

منظور از سکشن، بخش های مختلف یک صفحه است. معنی لغوی سکشن نیز «بخش» می باشد. صفحه های یک سایت با سکشن از هم جدا میشوند. هر کدام از این سکشن ها، نشانگر یک محتوای مشابه و یک بخش مشابه هست. برای مثال در سکشن بندی اصولی بخش تبلیغات، مطلب اصلی، سایر مطالب سایت هر کدام در یک سکشن جداگانه قرار می گیرد.

برای سکشن بندی در المنتور، گزینه های متعددی وجود دارد. این گزینه ها عمل سکشن بندی را در المنتور به شدت آسان کرده است. به طوری که نیازی نیست به کد نویسی آشنایی داشته باشید. هر سکشن با توجه به معنای خود و محتوای خود، یک تگ به خصوص می گیرد. که در جلسات آینده با انواع تگ های معنایی (HTML)، آشنا خواهید شد.

کاربرد سکشن چیست ؟

به بیان ساده کاربرد سکشن؛ بخش بندی معنایی بخش های یک صفحه است. سکشن بندی اصولی نیز، به معنی بخش بندی اصولی صفحه است. به طوری که محتوا های مشابه در بخش‌های مربوط به خودشان قرار گیرند. 

علاوه بر مورد مذکور، سکشن بندی اصولی در ظاهر یک صفحه نیز تاثیر دارد. برای مثال هنگامی که میخواهیم قسمتی از صفحه، دو ستونه باشد و حالت مجله ای داشته باشد؛ از سکشن های دو ستون و سه ستون و… استفاده میکنیم.

نحوه استفاده از سکشن داخلی در المنتور

بخش های داخلی برای بخش بندی مطالب داخل یک سکشن، بکار می روند. سکشن داخلی یا بخش داخلی در المنتور؛ بیشتر در بخش بندی محتوای طولانی اما مرتبط بکار میرود.

در برخی مواقع ما محتوا هایی داریم که طولانی هستند؛ اما مرتبط اند! در این چنین شرایطی از بخش سکشن داخلی یا بخش داخلی در المنتور استفاده میکنیم. 

همچنین گاهی از مواقع میخواهیم درون یک محتوا و یک سکشن، یک قسمت چند ستون داشته باشیم. در این حالت نیز استفاده از بخش داخلی میتواند از تولید سکشن جداگانه برای محتوای مرتبط، جلوگیری کند.

استفاده از سکشن داخلی برای سکشن بندی اصولی

نحوه استفاده از تگ های هدینگ در سکشن

در این نمونه سکشن بندی اصولی در المنتور را مشاهده میکنید.

در جلسه آموزش شرح تگ های H1 تا H6 توضیح داده شد که برای مشخص کردن محتوای اصلی و زیر مجموعه های آن؛ از تگ های هدینگ استفاده میکنیم. در این جلسه با فرا گرفتن سکشن بندی اصولی، باید نحوه استفاده از سربرگ ها در سکشن ها را نیز بلد باشید. 

برای اینکه محتوا های ما علاوه بر تگ های هدینگ، با سکشن های جداگانه نیز مشخص باشند؛ هر تگ H2 را داخل یک بخش داخلی قرار میدهیم. به بیان ساده تر سربرگ اصلی در سکشن اصلی و در زیر آن بخش های داخلی قرار میگیرند. سپس داخل هر بخش داخلی یک تگ h2 و زیر مجموعه هایش قرار می گیرند.

تمام عرض کردن محتوا در المنتور به کمک سکشن

در نهایت یکی از موضوع های مهم در سکشن؛ قابلیت تعیین عرض محتواست. در المنتور ما میتوانیم عرض محتوای صفحه خود را توسط سکشن، تعیین کنیم. برای ساختن محتوای تمام عرض در المنتور، کافیست که روی تنظیمات سکشن مراجعه کرده و از بخش طرح بندی، عرض محتوا را تمام عرض بکنیم. (در فیلم آموزشی توضیح داده شده است)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *