شرح تگ های h1 تا h6 در المنتور

با سلام خدمت شما طراحان وب سایت، در این جلسه؛ با آموزش و توضیح تگ های h1 تا h6 در خدمت شما هستیم. شاید در ابتدا با مواجه شدن با تگ و تگ بندی اصولی، کمی ذهن تان درگیر باشد که منظور از تگ های هدینگ چیست؟! 

اگر به صورت ساده بخواهیم توضیح دهیم؛ منظور از تگ ها، بخش بندی معنایی سربرگ های است که با توجه به میزان اهمیت، به ترتیب از h1 تا h6، بصورت نزولی قرار میگیرند.

احتمالا کمی از چیستی موضوع، آگاه شده اید! در ادامه نحوه استفاده تگ ها در المنتور را توضیح خواهیم داد!

ویدیو آموزش تگ های H1 تا H6 در المنتور

در این ویدیو آموزشی میتوانید به صورت کامل نحوه استفاده از تگ های H1 تا H6 را یاد گرفته و نحوه استفاده اصولی از آن را فرا بگیرید.

اشتراک گذاری این جلسه از طریق : 

Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

منظور از تگ های عنوان یا سربرگ چیست ؟

هنگام طراحی برگه های سایت، استفاده از تگ ها بسیار مهم و حیاتی هستند. یکی از این تگ ها، تگ های عنوان می باشد.
تگ های عنوان یا سربرگ؛ به منظور بخش بندی صفحات به صورت اصولی بکار می روند. استفاده از تگ ها به صورت اصولی، باعث می شود موتور های جستجو، موضوع و محتوای صفحه ما را درک کنند. 

تگ های H1 تا H6، جزو تگ های HTML بوده و تنها بخشی از آن ها را تشکیل میدهند.

کاربرد عمده این تگ ها شناساندن موضوع و محتوای یک برگه برای گوگل و بخش بندی صحیح صفحات بکار می رود.

توضیح نحوه استفاده تگ مهم H1 در برگه

در میان تگ های H1 تا H6؛ تگ H1 مهم ترین تگ در میان تگ های سربرگ ها (heading) است. محل استفاده از تگ H1 از نظر اصول طراحی و همچنین از نظر سئو؛ در عنوان اصلی صفحه می باشد. 

در ابتدای طراحی و هنگام شروع ساختن یک برگه، اولین کاری که باید انجام دهیم این است که یک سربرگ به صفحه خود اضافه کنیم. این سربرگ باید در بردارنده موضوع کلی صفحه باشد. پس از این کار از طریق ویرایشگر سربرگ در المنتور؛ تگ H1 را برای این سربرگ انتخاب میکنیم. 

در این هنگام موتور جستجو گوگل هنگامی که به صفحه ما مراجعه میکند، با دیدن این تگ متوجه چیستی موضوع صفحه ما خواهد شد. از مزایای استفاده از تگ به صورت اصولی؛ میتوان به افزایش ورودی های گوگل به سایت اشاره کرد.

  • نکته ای که در تگ بندی اصولی مطرح است این است که نباید بیش از یک بار از این تگ استفاده کرد.
محل انتخاب تگ h1 در المنتور

نحوه استفاده از های H2 تا H6

نمونه صحیح استفاده از تگ های H1 تا H6

پس از تگ H1، مهم ترین تگ از نظر اهمیت معنایی تگ H2 می باشد. تفاوت مهم تگ H1 با تگ H2 در تعداد استفاده مجاز آن هست. به طوریکه ما تنها یک بار میتوانیم از تگ H1 استفاده کنیم؛ اما از تگ H2 و سایر تگ ها میتوان به صورت نامحدودی استفاده کرد. 

کاربرد این تگ در طراحی صفحات؛ مشخص کردن مهم ترین بخش های موضوع  اصلی ماست. در واقع با استفاده از این تگ بخش های مهم برگه را از همدیگر جدا میکنیم. سایر تگ ها با شماره های بالاتر مانند H3، H4 و… به ترتیب اولویت معنایی استفاده می شوند. به عبارت دیگر هر چقدر به موضوع نزدیک تر باشد و بخش اصلی را تشکیل دهد عدد نزدیک تر به 1 خواهد داشت و به ترتیب اهمیت خود، به عدد های پایین تر تنزل پیدا میکنند.

  • نکته مهم در استفاده از تگ ها این است که شماره بعدی هر تگ، زیر مجموعه شماره قبلی خودش است. به این معنا که تگ h3 زیر مجموعه h2 و تگ h4 زیر مجموعه h3 است. 

چرا باید از تگ های H1 تا H6 در محتوای خود استفاده کنیم ؟

شاید با خودتان بگوئید کاربرد بخش بندی و استفاده از تگ ها چیست. چرا باید از تگ های H1 تا H6 استفاده کنیم؟

برای بخش بندی محتوا های طولانی و به منظور اینکه گوگل درک درستی از محتوای ما داشته باشد؛ از تگ ها استفاده میکند. هنگامی که ما از تگ ها استفاده میکنیم و مطالب خود را به چند بخش تقسیم میکنیم؛ میتوانیم برای هر بخش خود زیر مجموعه هایی داشته باشیم که در واقع دسته بالاتر خود را توضیح میدهند. 

در شرایطی که مقالات ما گاه آنقدر کامل است که ممکن است شامل چند بخش اصلی باشد و همان بخش ها نیز شامل بخش های دیگر باشند و… .

در چنین شرایطی اگر این تگ ها وجود نداشتند، گوگل قادر به تشخیص محتوای اصلی نخواهد بود. چرا که ممکن است زیر مجموعه ها ارتباط چندانی به موضوع اصلی ما نداشته باشند. به همین دلیل ممکن است به دلیل در صورت عدم استفاده از تگ بندی اصولی، ممکن است محتوای شما را بی ربط به موضوع تلقی کرده و در نتایج جستجو نمایش ندهد!

در این هنگام با نشانه گذاری و با استفاده از تگ ها، به گوگل و موتور های جستجو می فهمانیم که کدام موضوع اصلی و کدام موضوع کم اهمیت تر است. به این ترتیب از محتوای موضوع ما درک درستی پیدا خواهد کرد و به بهترین نحو زیر مجموعه ها را امتیاز مثبت تلقی خواهد کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *