شروع کار با المنتور (مقدمات)

سلام خدمت همه شما در این بخش با شروع آموزش کار با المنتور و در واقع میتوان گفت مقدمات المنتور را آموزش می دهیم. اگر با دوره آموزش طراحی وب سایت بدون کدنویسی ما همراه باشید؛ افزونه های المنتور و المنتور پرو را اکنون نصب کرده اید. در غیر این صورت برای نصب افزونه المنتور پرو؛ به صفحه آموزش نصب افزونه مراجعه کنید و از قسمت افزونه های لازم برای شروع طراحی سایت، دانلود کنید.

فیلم آموزش کار با المنتور (مقدمات المنتور)

در این ویدیو با نحوه کار با المنتور؛ آشنا خواهید شد. برای شروع مقدمات المنتور از صفر تا صد هر چیزی که لازم باشد در این دوره یاد خواهید گرفت. 

همچنین پس از پایان این ویدیو؛ خلاصه ای از این ویدیو را در زیر ویدیو مشاهده خواهید کرد.

اعمال تنظیمات مناسب برای المنتور

پس از نصب هر افزونه ای اولین کار؛ تنظیم افزونه متناسب با نیاز های ماست. در این قسمت نیز بعد از نصب افزونه های المنتور، المنتور پرو و افزونه المنتور فارسی؛ به سراغ اعمال تنظیمات مناسب برای المنتور می رویم.

به این منظور ابتدا به بخش تنظیمات المنتور فارسی رفته و تغیر فونت پنل المنتور و تاریخ شمسی المنتور را فعال میکنیم.

تنظیم مقدمات المنتور فارسی

سپس در سایر بخش ها یعنی در بخش : “ترجمه افزونه ها“، “فونت های فارسی“، “قالب های آماده ایرانی و آیکون های ایرانی“؛ تمام موارد را فعال کرده و ذخیره تغییرات را میزنیم.

سپس وارد تنظیمات المنتور می شویم و از بخش کلی؛ تیک دو مورد “غیرفعال کردن رنگ های پیشرفرض” و “غیر فعال کردن فونت های پیشفرض” را زده و تنظیمات را ذخیره میکنیم.

اعمال تنظیمات صحیح المنتور

سپس به قسمت “آزمایشی” رفته و تمامی موارد را به غیر از “درون ریز کیت خروجی قالب” و “صفحات ورود” و “اشتراک گذاری داده” تیک میزنیم و تنظیمات را دخیره میکنیم.

آموزش اضافه کردن فونت دلخواه به المنتور

نحوه افزودن فونت دلخواه به المنتور

قبل از شروع کار با المنتور باید این نکته را درباره فونت های المنتور، بدانید. در حالت پیشفرض تنها 1 فونت فارسی و پس از نصب افزونه المنتور فارسی، تنها 13 فونت فارسی را می توانید در سایت خود بکار ببرید. اما اینها همانطور که از نامشان پیداست؛ فونت های پیشفرض هستند.

شما میتوانید بی نهایت فونت برای سایت خودتان و طراحی متون خود داشه باشید. برای افزودن فونت دلخواه به المنتور؛ به قسمت “فونت های سفارشی” رفته و نامی برای فونت خود وارد میکنید. سپس از طریق افزودن فونت متغیر و آپلود فایل فونت در قسمت مربوطه، تنظیمات را ذخیره کرده و خارج می شوید.

آموزش ساخت برگه با المنتور و نحوه کار ابزارک ها

برای ساختن برگه و کار با المنتور، ابتدا به بخش برگه ها یا نوشته ها مراجعه کرده و یک برگه جدید ایجاد می کنید. سپس نامی برای برگه خود انتخاب کرده و گزینه “ویرایش با المنتور” را میزنید. در این هنگام وارد ویرایشگر المنتور می شوید.

تصویر ویرایشگر المنتور و نحوه کار با آن

شیوه کار با المنتور؛ درگ اند دراپ (Drag & Drop) به معنی کشیدن و رها کردن است. پس از این که وارد صفحه ویرایشگر شدید، میتوانید بر روی هر ویجت و ابزارکی کلیک را نگه داشته و در قسمت سکشن، رها کنید. سپس از قسمت سمت راست ویراشگر میتوانید با ابزارک های خود،کار کنید.

نحوه ایجاد سربرگ و متن با المنتور

برای ایجاد سربرگ و عنوان در المنتور؛ ویجت سربرگ را کشیده و در قسمت وسط رها میکنیم. سپس از قسمت راست ویرایشگر، میتوانیم متن را ویرایش کرده و متن دلخواه خود را بنویسیم.

همنچنین برای ایجاد متن نیز به این صورت عمل خواهیم کرد و این بار ویجت متن را داخل سکشن قرار داده و از سمت راست، متن خود را می نویسیم.

نمونه ایجاد سربرگ و متن با المنتور

نحوه انتشار و ذخیره مطالب با المنتور

هرچند که در مقدمات المنتور باشید، از ابتدا می بایست نحوه کار را اصولی یاد بگیرید. در طراحی اصولی، پس از اینکه کار با یک برگه یا نوشته به اتمام رسید؛ آن را منتشر میکنیم. اما زمانی که یک برگه ناقص هست نباید آن را منتشر کرد. خوشبختانه این امکانات در المنتور وجود دارد که قبل انتشار، در حالت پیش نویس ذخیره کنید.

توضیح بخش های انتشار مطلب با المنتور و ذخیره در پیش نویس
  • در صورتی که نوشته یا برگه شما، به اتمام رسیده باشد؛ با کلیک بر روی دکمه “انتشار” در قسمت راست و پایین صفحه می توانید آن را منتشر کنید.
  • در صورتی که برگه را به اتمام نرسانده اید؛ میتوانید با کلیک کردن به فلش کنار دکمه انتشار، ذخیره در پیش نویس بکنید. هنگام “ذخیره در پیش نویس” میتوانید بعدا ادامه کار را دنبال کنید.
  • شما برای مشاهده پیش نمایش قبل از ذخیره؛ می توانید با کلیک کردن روی آیکن چشم، پیش نمایش کار خود را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *