منظور از هاست و دامنه چیست ؟

سلام خدمت شما در این بخش به برسی مفهوم هاست و دامنه خواهیم پرداخت. افرادی که میخواهند طراحی سایت انجام بدهند، باید بدانند معنی هاست و دامنه چیست. این دو مبحث، از مباحث پایه در آموزش طراحی سایت هستند که دانستن آن ها برای هر فرد علاقمند به طراحی وب سایت، الزامی است.

مواردی که در این جلسه و در ویدیو آموزش هاست و دامنه توضیح داده خواهند شد :

ویدیو آموزش هاست و دامنه

توی این قسمت یاد میگیرید سایت ها تو کجا ساخته میشن و چطور یک سایتی نمایش داده میشود.

همچنین مفهوم هاست و دامنه را برای شما توضیح خواهیم داد

برای بزرگ نمایی ویدیو از گوشه روی علامت مربع کنار گزینه افزایش صدا ضربه بزنید که در حالت تمام صفحه پخش بشه.

اشتراک گذاری این جلسه از طریق : 

Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

نمونه کار بزودی در این قسمت گذاشته میشود.

هاست چیست ؟

 برای بیان ساده مفهوم هاست، با یک مثال ساده چیستی اش را توضیح میدهیم.

هنگامی که می خواهیم در دنیای اینترنت پنجره ای داشته باشیم ؛ نیازمند دستگاهی هستیم که مطالب صفحه ما را آنلاین کند. منظور از آنلاین کردن این هست که در دنیای اینترنت فعال کند. متوجه نشدید نه ؟ به شما حق میدم در ادامه آموزش هاست و دامنه بهتر توضیح میدهیم. 

یک فروشگاه فیزیکی را در نظر بگیرید. فروشنده آن فروشگاه ؛ وظیفه ارائه محصول و دریافت وجه را دارد. و هر مشتری که وارد مغازه میشود ، سراغ صاحب مغازه میرود و صاحب مغازه هم از موجودی مغازه اش کالای او را تحویل داده و پولش را میگیرد.

در این مثال فروشگاه و مغازه دار همان هاست هستند و هاست این کار را انجام میدهد. همچنین مشتریان افرادی هستند که روی سایت شما کلیک میکنند.

هاست ها مانند یک فروشنده وظیفه اتصال کاربران با سایت را دارند.

در این بخش به صورت ساده و کامل، با مفهوم هاست آشنا شدید. در ادامه با توضیح مفهوم دامنه، آشنا خواهید شد.

دامنه شامل اسم و پسوند هست و به عنوان تابلو سایت شناخته میشود.

دامنه چیست ؟

مفهوم دامنه در واقع اگر بخواهیم بگوییم؛ نام و تابلو سردر سایت ما خواهد بود. هنگامی که فردی وارد سایت ما میشود نام آن سردر سایت مارا میبیند و از اسم آن پی میبرد سایت در چه حوزه ای هست.

دامنه ها انواع مختلفی دارند و انواع آن ها با پسوند آنها تعیین میشود. بعد از اسم سایت پسوند دامنه می آید و آن پسوند ها را با یکدیگر جدا میکنند.

نقش هاست در آینده سایت

شاید شما در قسمت آموزش هاست و دامنه ، اهمیت این موضوع را آنطور باید نمیدانید. اما واقعا نقش هاست درآینده شما و کسب کار شما، تعیین کننده است! هاست ها مغز سایت شما بشمار میروند و یک هاست معیوب میتواند کل سایت شما را تهدید کند.

هاست ها و شرکت های مختلفی در ارائه هاست فعالیت میکنند اما متاسفانه با برسی هایی که خودم موقع طراحی سایت انجام دادم؛ بیش از 50% شرکت های میزبانی وب استاندارد نیستند. مهم ترین معیار هایی که یک شرکت میزبانی وب میتواند بر آینده سایت شما تاثیر گذار باشد عبارتند از :

  • امنیت سایت شما : امنیت سایت دارای دو بخش هست و یکی از بخش های مهم آن ، به شرکت میزبانی وب باز میگردد.
  • سرعت سایت ( نکته کلیدی در SEO 2021 )
  • بقای سایت! : بله درست خوانده اید! یک شرکت هاستینگ بی تجربه یا بی کیفیت ممکن است ورشکست شود و هیچ کس پاسخگوی از دست رفتن سایت شما نباشد!!

عوامل فوق گوشه ای از عوامل بودند و قطعا نقش هاست در طراحی سایت ؛ بسیار مهم خواهد بود. ( در ویدو بهتر توضیح داده شده )

راهنمای خرید بهترین هاست

خوب در مطالب بالا با اهمیت هاست و نقش آن در آینده سایت ؛ آشنا شدیم حالا نوبت آن رسیده است که بهترین هاست را برای سایت بخریم. در ویدو آموزش هاست همانطور که اشاره شد؛ انتخاب هاست مناسب برای طراحی یک سایت موفق ، نقش حیاتی دارد و باید حداکثر دقت در آن انجام شود. 

در جلسه آینده ؛ بهترین هاست و دلیل بهترین بودن شرکت هاستینگ و نحوه مقایسه شرکت هاستینگ را برای شما آموزش خواهیم داد. به اصطلاح ماهی گیری را برای شما آموزش میدهیم. بعد از آموزش و فهمیدن چیستی هاست، خودتان در میان شرکت های هاستینگ تحقیق کنید و ببینید گزینه ای بهتر از مواردی که در جلسه آینده ذکر میشود پیدامیکنید یا خیر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *