آموزش کار با وردپرس

سلام خدمت دوستان به جلسه آموزش وردپرس خوش اومدید! در این جلسه بعد از نصب وردپرس میریم سراغ کار کردن با وردپرس! نگران نباشید چیز سختی وجود نداره. 0 تا 100 وردپرس و پنل هاش رو توی این جلسه توضیح میدم خدمت شما تا همه اش رو یاد بگیرید.

بعد از این جلسه شاید دو جلسه برای آموزش نحوه نصب افزونه ها و افزونه های لازم رو میگیم و از تدریس وردپرس عبور میکنیم به ساختن صفحات سایت.

آموزش ویدیویی وردپرس

نحوه کار وردپرس چگونه است ؟ چطور باوردپرس کار کنیم ؟ 

در این جلسه به آموزش بخش های وردپرس میپردازیم. آموزش میدهیم چگونه با وردپرس باید کار کنیم.

با ما در این جلسه همراه باشید.

اشتراک گذاری این جلسه از طریق : 

Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

آموزش وردپرس - مهم ترین بخش ها

دوستان در این قسمت خلاصه ویدیو آموزش وردپرس را برای شما قرار خواهیم داد و در این قسمت به توضیح مهم ترین بخش های وردپرس میپردازیم. هر بخش را با کاربرد مخصوص خود در زیر عکس مربوطه اش میتوانید ببینید.

شرح بخش پیشخوان وردپرس

پیشخوان وردپرس،بخشی برای نمای کلی وردپرس و رویداد های آن

پیشخوان وردپرس صفحه اصلی سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. در پیشخوان وردپرس نمایی اطلاعات کلی سایت و افزونه هایی که نصب کرده ایم؛ نمایان میشوند. به زبان همه کس فهم تر یک نوار وضعیت برای سایت به شمار میرود.

در پیشخوان وردپرس یک آمار کلی از وضعیت سایت را میتوانیم ببینیم و اگر مشضکل امنیتی و یا خطایی رخ بدهد میتواند بما اطلاع دهد.

 نکته : در نظر داشته باشید برخی مواردی که در عکس مشاهده میکنید ممکن است در وردپرس شما نباشند. دلیل این اتفاق کمبود و نقص در وردپرس شما نیست. آن گزینه های اضافی مربوط به افزونه هایی هست که روی وردپرس توسط من نصب شده است. شما هم میتوانید در آینده امکانات بیشتری را اضافه کنید.

شرح بخش نوشته ها وردپرس

توضیح صفحه نوشته ها وردپرس

صفحه نوشته ها میتوان گفت یکی از اصلی ترین صفحات وردپرس بشمار میروند. همان طور که از اسمشان پیداست برای ساختن نوشته هامون بکار برده میشن. از طریق این صفحه میتونیم بریم نوشته بسازیم و منتشر کنیم. در آموزش ساختن برگه این قسمت ها رو بطور کامل یاد میگیریم.

در بخش نوشته ها بیشتر مطالب و مقالات اصلی سایت قرار میگیرند که ما آن ها را  پیوسته بروز میکنیم. پس برای نوشته ها و مقالات سایت مناسب است.

توضیح بخش برگه ها وردپرس

توضیح کاربرد بخش برگه های وردپرس

دراین قسمت از آموزش ورپرس میریم که کاربرد بخش برگه ها رو برای شما بگیم! بخش برگه ها و نوشته ها باهم متفاوت اند. در این بخش به طور خلاصه و در ویدیو آموزشی اشاره کردیم. اما اگر بخواهیم بگوئیم با کدام یک صفحات خودمان را بسازیم باید اینطور گفت :

نوشته ها برای مقالات و مطالب سایت مناسب هستند.

برگه ها برای صفحه های ثابت سایت مانند صفحه اصلی یا صفحه پرداخت و…

در آینده به این مطلب کاملا پی خواهید برد. فعلا قصد ما آشنا کردن شما با تمام بخش های وردپرس هست. پس آموزش وردپرس و رسیدن به درک کلی از چیستی وردپرس؛ تک تک کاربرد هرکدام رو بازگو خوهیم کرد.

توضیح بخش افزونه های وردپرس

توضیح افزونه ها و صفحه نصب افزونه ای وردپرس

اول از همه بگوئیم اصلا افزونه وردپرس چیست ؟ در واقع افزونه ها را اگر بخواهیم برای شما دوستان چیستی اش را شرح دهیم؛ باید گفت که نوعی برنامه هست. برنامه ای که در گوشی شما نصب میشود یک کاربردی جدید برای گوشی شما ایجاد میکند و همانطور  این افزونه ها قابلیت جدید برای سایت شما ایجاد میکنند.

از قابلیت افزونه ها میتوان به : ساخت انجمن ها ، ساخت فروشگاه ها ، ساخت صفحات سایت ، طراحی فروشگاه و… اشاره کرد. در واقع با کمک افزونه ها هست که سایت کاربری خودش را پیدا میکند.

از بین CMS ها، وردپرس غنی ترین بانک افزونه ها را دارد. و این دلیل انتخاب ما برای طرای سایت است. ما در بخش آموزش وردپرس این موارد را نخواهیم گفت و در دوره آموزش طراحی سایت این موارد را یاد خواهید گرفت. 

سایر بخش های وردپرس

در این بخش از آموزش وردپرس مهم ترین قسمت های وردپرس را برای شما توضیح دادیم. البته یکی از مهم ترین بخش های وردپرس یعنی تنظیمات آن در جلسه بعدی بصورت مفصل برسی خواهد شد. اما سایر بخش ها مانند کاربران و دیدگاه ها چیز خاصی ندارند و همانطور که اسمشان وجود دارد نیازی نیست که توضیح بدهیم.

 

یک نکته در باره این جلسه

در اول آموزش دوستان اگه یادتون باشه گفتم ما آموزش طراحی وبسایت رو بصورت کاربردی محور و پروژه محور میبریم جلو. تضمین این مورد رو هم دادم که آخرش میتونید هر سایتی رو بسازید. 

یک جاهایی رو من توضیح نمیدم یعنی در داخل مطالب آینده خود به خود یاد میگیرید. و نیازی نیست تک تک اونارو گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *