رفع مشکل دانلود در ووکامرس

رفع مشکل هاست دانلود در ووکامرس و دانلود نشدن محصول دانلودی بعد از پرداخت؛  یک مشکل اساسی در محصولات دانلودی ووکامرس است. از قضا در میان مطالبی که برای رفع مشکل دانلود در ووکامرس، منتشر شده اند؛ کاربردی نیستند. در ابتدا این آموزش لازم به ذکر است بگویم این آموزش حاصل تجربه شخصی بوده و از جایی کپی نشده است.

بنابراین شما میتوانید از الآن خیال خود را بابت رفع مشکل ووکامرس؛ آسوده نگه دارید.

برویم برای حل مشکل شما و مشکل قبلی من یعنی؛ دانلود نشدن محصولات دانلودی ووکامرس پس از خرید!

دلیل دانلود نشدن فایل های هاست دانلود پس از خرید

شاید برای شما سوال باشد چرا فایل هایی که در رسانه وردپرس و در هاست اصلی آپلود میشود، پس از خرید مشکل دانلود ندارند. اما فایل هایی که در هاست دانلود قرار گرفته و لینک از هاست دانلود در ووکامرس قرار گرفته اند؛ چرا باید پس از خرید، باید مشکل دانلود داشته باشند ؟

خوب دلیل این بوجود آمدن این مشکل ووکامرس، ساده است. اگر به زبان ساده بخواهییم بگوئیم،  شیوه کار ووکامرس طوری هست که یک هسته پردازشی دارد که از دانلود فایل هایی که خودش مجوز دسترسی آن را نداده است؛ جلوگیری میکند. مانند یک گارد امنیتی، از محصولات دانلودی شما محافظت میکند.

حتی بعد از اجازه دسترسی به دانلود فایل پس از خرید؛ ووکامرس لینک فایل ها را کدگذاری میکند تا لینک اصلی آنها فاش نشود.

اما به دلیل اینکه:

  1. در هاست دانلود نصب نیست؛ نمیتواند فایل های موجود در هاست دانلود شناسایی کند و به عنوان فایل خودی؛ محافظت کند.
  2.  مشکل دوم اینجاست حتی اگر فایل ها را تشخیص بدهد نمیبتواند محدودیتی اعمال کند؛ چراکه به دیتابیس هاست دانلود، دسترسی ندارد و در هاست دانلود نصب نیست.  بنابراین نمیتواند این کار را انجام بدهد.

در نتیجه عمل کدگذاری لینک ها با مشکل مواجه شده و مشتری پس از خرید محصول دانلودی؛ فایل را نمیتواند فایل را دانلود کند.

اتصال هاست دانلود به ووکامرس؛ بی فایده

در برخی از آموزش های رفع مشکل دانلود در ووکامرس؛ دیده شده است که برای حل دانلود نشدن فایل از هاست دانلود بعد از خرید، از اتصال رسانه وردپرس به هاست دانلود توسط FTP سخن می گویند. این کار عملا مسخره بازی است!

دلیل اینکه فایل هایی که در هاست دانلود قرار میگیرند، پس از خرید نمیتوانند دانلود شوند، عدم دسترسی ووکامرس به دیتابیس هاست دانلود است. در این میان برای حل مشکل ووکامرس، اگر رسانه وردپرس به هاست دانلود متصل شود چه کمکی به ما خواهد کرد ؟ 😐

نحوه فروش محصولات دانلود در هاست دانلود با ووکامرس

رفع مشکل ووکامرس، پس از خرید دانلود فایل های دانلودی؛ هدف و مقصود اصلی این مقاله است. در مقاله های مشابه و در انجمن ها بار ها با عنوان های عدم دانلود پس از پرداخت و نظایر آن ها مواجه شده اید و نتوانسته اید مشکل را حل کنید.

برای اینکه اطمینان خاطر پیدا کنید، من نیز مانند شما بودم و با این مشکل مواجه بودم. اما راه حل را پیدا و تقدیم شما میکنم.

برای حل مشکل فایل های دانلودی؛ با دو روش به رفع این مشکل خواهیم پرداخت.
در روش اول، یک راه حل میانبر جهت مشکل هاست دانلود در ووکامرس خواهیم داشت. بعد از این آموزش؛ می توانید بدون محدودیت، محصولات دانلودی خود را در هاست دانلود قرار داده و به فروش برسانید! (اما هر راه میانبری، یک مشکل هم باخود میآورد که در بخش نکات توضیح داده شده است.)

و در روش دوم با معرفی یک افزونه جایگزین برای خرید و فروش محصولات دانلودی مشکل را برطرف خواهیم کرد.

نکات مهم آموزش رفع مشکل دانلود در ووکامرس

آموزش رفع مشکل دانلود در ووکامرس را در ادامه برای شما قرار داده ایم. اما قبل از دیدن آموزش باید این نکات را حتما بخوانید!
آموزشی که در ادامه قرار داده ایم با دو روش تضمینی، مشکل دانلود نشدن فایل از هاست دانلود در ووکامرس را به صورت کامل، حل خواهد کرد

  •  در روش اول با استفاده از ووکامرس به شیوه ای عمل خواهیم کرد که فایل از هاست دانلود پس از خرید، دانلود شود. اما در این روش لینک دانلود اصلی با پسورد محافظت خواهد شد و پسورد در اختیار خریدار خواهد بود.
  • در روش دوم با یک افزونه دیگری مشکل خود را برطرف میکنیم و میتوانیم فایل های خود را از هاست دانلود، دقیقا مشابه هاست اصلی با لینک کد گذاری شده (یکبار مصرف) دانلود کنیم.

لازم به ذکر است که این آموزش در جایی منتشر نشده است و اولین بار توسط خودم در خدمت شما دوستان عزیز قرار گرفته است.

همچنین قبل از خرید میتوانید با نماد اعتماد سایت؛ از امنیت خرید خود اطمینان حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *